Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

50. Türk Pediatri Kongresi Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler

Davet

Sayın Meslektaşlarım

Seksen üç yıldır sizler sayesinde gelişip güçlenen Türk Pediatri Kurumu bu sene 84. Yıl 50. kongresini Antalya Rixos Sungate otelde 
26 – 30 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenleyecektir.

Kongre programında her yıl olduğu gibi Türkiye’nin her yanından konularında tecrübeli değerli hocalarımız bizlerle deneyimlerini paylaşacaktır. Bu seneki kongremizde konuların seçiminde web sayfamızda yayınladığımız sizlerin de yoğun ilgisini gördüğümüz anketler göz önüne alınacaktır.

Türk Pediatri Kurumu olarak bizler kongrelerimizde bilimsel platformda bilgilerimizi tazelerken Çocuk Sağlığını ilgilendiren sosyal konuları hep irdeledik.

Bu ülkede çocukların hastalıklarına bakarken, onların maruz kaldıkları şiddete, çocuk yaşta gelin olmalarına, küçücük elleri ile tamirhanelerde çalışmalarına, biz aile arasında hallettik diye örtbas edilen çocuk tacizlerine anlamsız savaşların onları ne kadar örselediğine duyarsız kalmadık, hep tartıştık. Ülkemizin kanayan bir yarası olan Çocuk Gelinleri 2006 yılındaki 42. kongremizin sosyal konusu yaptık. Ne yazık ki daha adolesanlıklarını yaşayamamış anne sevgisine hala ihtiyaç duyan küçücük kızlarımız kendi vücutlarını tanıyamadan evlendirilip Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler olmaya devam etmekte. Bu sene sosyal bölümde  ‘Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler’ i üyelerimizin de genel isteği olarak tekrarlamaya karar verdik. Bu toplantımızın da sizlerin desteği ile verimli geçeceğinden eminiz.

Dünyanın en meşakkatli mesleklerinden biri olan hekimlik son yıllarda ülkemizde çok daha zorlu hale getirilmiştir.

Ne yazık ki mesleğimizin saygınlığı örselenmiş, başka mesleklerde olmayan mecburi hizmetlerle aileler parçalanmış, performans sistemiyle meslektaşlar birbirine düşürülmüş, hekime şiddet günlük hayatın bir parçası olmuş, ertesi günü ne olacağını bilemeyen değerli hocaların motivasyonları etkilenmiştir. Kongremizde her basamakta görev yapan meslektaşlarımız sorunlarını irdeleyecektir.

Üç yıldan beri çok başarılı çalışmalar yapan TPK Genç Pediatristler kolumuz da bu kongrede toplantılar düzenleyecektir.

Kurumumuz 83 yılda sizlerin katkıları ile büyüdü, kocaman bir aile oldu. Ailemizin geleneksel yıllık kongresinde sizlerle birlikte olmayı diler hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Türk Pediatri Kurumu Başkanı
Fügen Çullu Çokuğraş
Türk Pediatri Kurumu Kongre Başkanı
Mehmet Vural

Bilimsel Sekreterya

DERNEK İLETİŞİM BİLGİLERİ
Türk Pediatri Kurumu

Halaskargazi Mh. Rumeli Cd. Nur Apt. No:35-37 Kat:3 Daire:6
Şişli-İstanbul
Tel: 0212 632 86 33
Fax: 0212 632 86 33
Web: www.turkpediatri.org.tr
E-posta: info@turkpediatri.org.tr

Organizasyon Sekreteryası

Topkon Kongre Hizmetleri
Zühtüpaşa Mah. Rıfatbey Sok. No: 24
34724 Kalamış-Kadıköy Istanbul Türkiye
Tel: 0 0216 330 90 20 (pbx)
Faks: 0 0216 330 90 05
E-posta: turkpediatri2014@topkon.com

 

  • Web Adresi: turkpediatri2014.org