Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

XII. Ulusal Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Kongresi

DAVET

Değerli Meslektaşlarımız;

Pediatrik Endokrinoloji ve Oksoloji Derneği' nce her yıl düzenlenen Ulusal Pediatrik Endokrinoloji Kongresi’nin XII.si 25 - 28 Ekim 2007 tarihlerinde Eskişehir'de yapılacaktır.

Anadolumuzun ortasında, bünyesinde iki üniversite bulunduran güzel kentimiz Eskişehir'de sizleri konuk etmekten ve kongrenin ilimizde gerçekleşecek olmasından büyük mutluluk duymaktayız. Bu yıl ki kongremizde daha önceki toplantılarımızda ayrıntılı olarak tartışılmayan konulara ağırlık vermeyi amaçladık; ayrıca anket sonuçlarını da göz önüne aldık. Bu nedenle kongrenin birinci gününde "Yenidoğanın Önde Gelen Endokrin Sorunları", daha sonra "Erken Puberte Tedavisinde Karşılaşılan Sorunlar", "Osteoporoz", "Polikistik Over Sendromu", "Tiroid Kanserleri", "Büyüme Hormonun Klasik Eksikliği Dışında Kullanımı" gibi konuları alanında deneyimli bilim adamları ve katılımcılarla birlikte ayrıntıları ile tartışılıp yeni görüşleri değerlendirmeye çalışacağız.

Bunların yanı sıra sözel ve poster bildiri oturumları ile Pediatrik Endokrinoloji alanında yapılmış olan yeni araştırmaların tartışılması da kongremize büyük katkı sağlayacaktır.

Yoğun bilimsel programımızın dışında kalan zamanı da çeşitli sosyal etkinlikler ile değerlendireceğiz. Bu hazırlıklarımız; sizlerin bilimsel katkılarınızla daha büyük değer kazanacaktır.

Ekim ayında Türkiye'nin önemli kentleri arasında sayılan güzel ilimizde birlikte olabilmek dileğiyle saygılarımızı sunarız.

Düzenleme Kurulu adına
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Nesrin DOĞRUEL


BİLİMSEL SEKRETERYA

Yrd. Doç. Dr. Ener Çağrı DİNLEYİCİ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ESKİŞEHİR
Tel & Faks: 0-222-2290064
e-posta: enercagri@gmail.com
 

KONGRE SEKRETERYASI

Hacı Mehmet Efendi Sok. No: 4/4 34726 Selamiçeşme - Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 360 66 59 Faks: 0216 360 64 31
info@nn.com.tr
www.nn.com.tr

  • Web Adresi: pediatrikendokrinoloji.org/kongre2007